Workshop 20-24.09.2021


"Warsztaty z programowania komputerów kwantowych”


Zapraszamy na bezpłatne zdalne warsztaty z programowania komputerów kwantowych organizowane przez Fundację Quantum AI oraz QPoland! Uczestnicy warsztatów będą mieli okazję nauczyć się podstaw informatyki kwantowej oraz jak pisać proste kwantowe programy.


Warsztaty będę odbywały się przez 5 dni: 20-24.09.2021. W każdym dniu zajęcia będą trwały w godzinach 17:30-22:00 (CET).

Organizator: Paweł Gora

Wykładowca: Aleksandra Lipińska

Mentorzy: Jakub Bubak, Rafał Chrzanowski, Jakub Kołton, Jakub Leśkiewicz, Michał Malik, Kamila Szafrańska, Piotr Wodecki 


Formularz rejestracyjny: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScvvDVKGxjVhYCnffsOQxiYtKsymGRxnIwhJaRzzN3zdYV9gA/viewform. 

Formularz będzie otwarty do 19.09.2021 lub do osiągnięcia limitu rejestracji (100 uczestników). Osoby, które nie ukończyły 18 lat, powinny przesłać nam do 19.09 skan/zdjęcie zgody rodzica/opiekuna na adres warsaw.quantum@gmail.com.


Warsztaty będą prowadzone na podstawie materiałów QBronze (materiały te są w języku angielskim). Uczestnicy będą rozwiązywać zadania programistyczne w języku Python, korzystając z platformy Qiskit. Dla uczestników przygotowano serię filmów z wykładami jako pomoc w samodzielnym rozwiązywaniu zadań. Organizowane będą spotkania online na Zoom, pomocniczym narzędziem do komunikacji będzie również Slack. Jednocześnie w czasie całych warsztatów zapewniamy wsparcie mentorów, którzy odpowiedzą na pojawiające się pytania oraz sprawdzą postępy. Osoby, które ukończą z sukcesem warsztaty, otrzymają dyplomy!


Gorąco zachęcamy wszystkie osoby, które planują udział w warsztatach, aby wykonały wcześniej następujące przygotowania:

Można również zapoznać się z innymi materiałami.

Kontakt: warsaw.quantum@gmail.com 

Organizatorzy:

Patronat: 

Wydarzenie zostało wsparte grantem w ramach inicjatywy Meet and Code 2021 wspieranej przez SAP oraz Fundację TechSoup